top of page

Je sleva skutečně slevou?


Představte si běžnou životní situaci, procházíte nabídku zboží na e-shopu nebo nabízený sortiment v kamenné prodejně. První, co oko běžně upoutá a spatří, jsou výrazné štítky slev lákající na výhodnější cenovou nabídku. Novela zákona o ochraně spotřebitele nově upravuje zobrazování slev a vymezuje základní pravidla pro jejich sdělování zákazníkům.


Informování zákazníků

Novela zákona o ochraně spotřebitele upravila informování spotřebitelů o slevách výrobků. Jak e-shopy, tak kamenné obchody mají nově povinnost uvádět u ceny se slevou i informaci o nejnižší ceně výrobku v posledních 30 dnech před slevou.


Tato změna má zabránit tomu, aby prodejci netransparentně manipulovali s cenou výrobku tak, že by si spotřebitel myslel, že kupuje zlevněné zboží, přestože by opak byl realitou.


pozn.: Tato pravidla neplatí pro produkty podléhající rychlé zkáze/výrobky s krátkou dobou spotřeby – např. ovoce, zelenina, maso, mléčné výrobky apod.


Sankce

Nesplněním povinnosti uvádět informace o slevách výrobků se dopouští obchodník přestupku, za který je možné uložit pokutu až do výše 5.000.000 Kč.


Máte jiné právní dotazy spojené s Vaším byznysem? Neváhejte a obraťte se na nás.Comments


bottom of page