top of page

Služby

Jsme odborníci na široké spektrum právních služeb

Duševní vlastnictví a ICT právo

Téměř s každým novým nebo zaběhnutým podnikáním, případně s jinou Vaší tvůrčí činností, je dnes spojený vznik nějaké formy duševního vlastnictví. A to je třeba náležitě ochránit. 

 

Máte už duševní vlastnictví právně ošetřené, ale potřebujete ho správně prodat nebo poskytovat za úplatu někomu dalšímu? I v tomto případě jsme připraveni Vám duševní vlastnictví řádně kontrolovat a disponovat s ním dle Vašeho přání. Může se jednat o know-how Vašeho byznysu, projektovou dokumentaci k Vašemu budoucímu domu nebo třeba Váš vlastní vyvinutý software.

 

Právě se zmíněným vývojem softwaru (případně vývojem softwaru Vašich partnerů) je vždy spojena potřeba řešit právní vztahy. Řeší se právní rámec tohoto vývoje, kybernetická bezpečnost i ochrana obsahu softwaru. V dnešní době jsou smlouvy o vývoji nebo správě softwaru podobně běžné jako nájemní nebo kupní smlouvy. I v této oblasti jsme připraveni Vám komplexně a efektivně pomoci.

Litigace neboli zastupování ve sporech

Pokud byste se nás zeptali, která z právních služeb nás baví nejvíc, bylo by to řešení sporů našich klientů. Od těch obchodní povahy spojených s podnikáním až po jakékoliv jiné spory vznikající v běžném životě. 

 

Umíme naše klienty pochopit, kontruktivně jim poradit a problém za ně ihned začít řešit. Když snahy o mimosoudní vyjednávání selžou, nebojíme se jejich zájmy chránit před soudy či jakýmkoliv jinými úřady, včetně trestních a finančních orgánů.

 

Ve chvílích, kdy si myslíte, že všechna řešení už selhala, si my vyhrnujeme rukávy a jdeme do toho. Šetříme Váš čas a v neposlední řadě také nervy.

Startupy

Rádi našim klientům pomáháme s prvními krůčky jejich nově vznikajících společností, zaměřených zpravidla na oblast nových technologií.

 

Naše klienty provázíme jejich podnikáním od založení a vzniku firmy, přes nastavení vztahů mezi společníky, úpravu vztahů s dodavateli, odběrateli i zaměstnanci, až po vstup investorů či úspěšný exit zakladatelů.

 

Na správné nastavení těchto právních vztahů v počátcích svého byznysu podnikatelé často zapomínají nebo prostě jen nemají dostatek času a energie. Přitom je počáteční ošetření nápadů, investic i vztahů naprosto klíčové pro hladký rozvoj firmy. Od toho jsme tu my, abychom za Vás mysleli na všechno, co je s Vaším novým podnikem nezbytné řešit.

Nemovitosti a development

Ať už prodáváte nebo kupujete, ať už se jedná o pozemek, dům nebo byt, nabízíme Vám komplexní právní servis. Bezpečně Vás provedeme celým transakčním procesem – od revize rezervační smlouvy až po přípravu nebo kontrolu samotné kupní smlouvy a návrhu na vklad do katastru nemovitostí.

 

Nabízíme samozřejmě i možnost zřídit u nás advokátní úschovu. Ta garantuje nejflexibilnější a nejbezpečnější variantu, jak uschovat Vaše peníze do doby, než bude celý proces úspěšně dokončen. Můžeme Vám také doporučit prověřené realitní zprostředkovatele, s nimiž dlouhodobě spolupracujeme a plně jim důvěřujeme.

Veřejné zakázky

Ať jste zadavatel, který poptává dodávky, služby či stavební práce, nebo dodavatel, který se chce účastnit zadávacího řízení, jsme připraveni Vám poskytnout komplexní právní poradenství. V dnešní době, kdy je možné se ucházet o dotace rozdělované státem a Evropskou unií, je problematika veřejných zakázek aktuální i pro společnosti v soukromé sféře.

 

Pro zadavatele zajišťujeme komplexní administrace zadávacích řízení i výběrových řízení za účelem zadání veřejných zakázek malého rozsahu. Dodavatelům pak umíme pomoci s podáním jejich nabídek, žádostí o účast i v případném jednání se zadavatelem, ale také s podáním námitek proti úkonům zadavatele a s podáním návrhů či podnětů a následným zastupováním v řízení před ÚOHS.

 

Přeneste na nás odpovědnost spojenou s tímto leckdy nepřehledným procesem a my Vás jím provedeme až do úspěšného konce.

Cizinecké právo

Poskytujeme komplexní poradenství zaměstnavatelům i zaměstnancům v oblasti cizineckého práva. Zejména se jedná o právní podporu související s vyřizováním krátkodobých a dlouhodobých pobytů.

 

Máme zkušenosti s vyřízením schengenských pracovních víz a zaměstnaneckých karet, a to zejména prostřednictvím vládního Programu kvalifikovaný zaměstnanec. Můžeme Vám nabídnout právní zastoupení při přípravě pracovněprávní dokumentace a provedeme Vás celým procesem získání povolení k pobytu, včetně veškeré potřebné komunikace s osobou, která se nachází v zahraničí, a danými konzuláty či ambasádami.

 

Dokážeme Vám nabídnout i právní zastoupení při zajištění Vašich práv a oprávněných zájmů např. při soudních žalobách proti rozhodnutí Ministerstva vnitra či Cizinecké policie, kasačních stížnostech atd. Taktéž Vám poradíme, jak změnit zaměstnavatele v režimu zaměstnanecké karty či jakým způsobem postupovat v případě jejího prodloužení.

Dusevni vlastnictvi a ICT pravo
Litigace
Startupy
Nemovitosti a development
Verejne zakazky
Cizinecke pravo
DSCF2762_komprimovano_cropped.jpg

Nečekejte,
kontaktujte nás!

Jsme advokáti digitálního věku – flexibilní, online a bez stohů papírů. Napište nám:

Děkujeme za zprávu.
Ozveme se Vám jak jen to bude možné.

bottom of page